Ano, je to tak, tento článeček vám zdarma vysvětlí základní pojmy a také dá na jeho konci kontakt na firmu, která vám připojení zprostředkuje. Tato firma se tím stane vaším providerem. Tedy tím, s kým vy sepíšete smlouvu a kterýžto vám bude zajišťovat sjednané spojení po dobu vámi určenou. Nebo, oběma stranami dohodnutou. Tento váš provider bude také od vás přijímat platby dle rychlosti dodávaných dat.

Internetová kabeláž

I když asi ta formulace není zcela podle pravidel, je tomu v podstatě tak. Protože na rychlosti bude záviset vaše činnost. Pokud vám stačí základ, nehrajete hry a nechcete vidět filmy v super kvalitě, tak se vás to netýká. Základní rychlost je již v dnešní době taková, že pro běžné denní činnosti naprosto dostačuje.

Další otázka je, zda budete mít v bytě jeden přístroj, nebo více. Protože pokud více, a to dnes bývá běžné, je lépe zvážit wi-fi než kabel. Jaký je v tom rozdíl? Dnes už v podstatě žádný. Jedná se jen o ten kabel, který se přivede až k vašemu počítači, nebo na stůl, kde si pak položíte a připojíte notebook. Nikdo jiný tak internetovou přípojku nebude moci využít. Bude jen a jen k tomu aparátu, který je kabelem připojen.

Internet v mobilu

Zvolíte-li však wi-fi, zapojí vám technik onen kabel do takové malé krabičky a tím tam také kabel končí. Nikde jinde není, nepřekáží. A právě tato krabička to zařídí tak, aby byl internet všude k dosažení, tedy i na WC, v kuchyni i ve špajzu. Ona totiž vysílá signál a ten lze zachytit na přístrojích k tomu určených. To znamená, že si kdokoli může na této vaší síti internet spustit, zná-li ovšem heslo, které mu musíte říci a které budete mít v dokumentaci. Tu vám předá technik pro internet Praha 1. Ten, který vám bude vše připojovat a který vám také vysvětlí a nastaví vše potřebné. Prostě vše budete mít nachystáno tak, abyste mohli ihned začít internet využívat.