Žijeme v době kdy zdravý životní styl řeší jen ženy. Již před dlouhou dobou se svoji stravou, postavou a celkovou životosprávou začali zabývat i muži a děti. Svým způsobem se jedná o módní trend, který se snaží všichni dodržovat. V obchodech tak naleznete potraviny s označením BIO a na sociálních sítích zase záplavu fotografií z posiloven. Zkrátka zdravý životní styl začal pronikat do životů nás všech, ať už chceme nebo nechceme.

zdravá strava

Pokud tedy i vy jste se rozhodli přidat k této módní vlně, jistě poctivě cvičíte a denně sledujete food blogery a jejich nejnovější dietní recepty. Pokud tyto činnosti děláte především pro váš dobrý pocit a pro zábavu, je vše v pořádku. Ovšem problém často nastává v momentě, kdy se z těchto činností stane opravdová závislost. Nezřídka jsou tedy i na sociálních sítích dostupné fotografie anorektiček a příliš sebekritických lidí. Pokud i vy patříte do této kategorie, patrně máte problém – a to ne malý.

Přitom ověřit si, zda máte optimální váhu ke svému věku a výšce je tak jednoduché! Přesně k tomuto účelu slouží bmi calculator. Je snadno dostupný na internetu pro každého. Po zadání věku, výšky, váhy a pohlaví vám kalkulačka sama spočítá, zda máte optimální postavu. Pokud ano, máte vyhráno a jste jen přehnaně sebekritičtí.

zdravé jídlo

Máte-li ideální hmotnost, pravděpodobně děláte vše správně a váš jídelníček je v rovnováze s vašim pohybem. Pokud tedy jíte i zdravé potraviny, lze říct, že máte ve zdravém těle i zdravého ducha!

Problém však nastává v mementě, kdy vám kalkulačka ukáže skóre špatné – a je úplně jedno, zda jste příliš hubení, nebo naopak obézní. Oba dva stavy vašemu tělu škodí a měli byste se jim vyvarovat. Přitom anorexie může u žen způsobit i neplodnost. Obdobně tomu je i při obezitě. Myslete tedy na to, že se nejedná pouze o váš vzhled, ale i o vaše zdraví a budoucnost! Pokud si tělo zničíte již v mladém věku, je dost možné, že se již do normálu nevrátí.