Nemáte-li, a to z jakýchkoliv důvodů, dostatek finančních prostředků, obracíte se většinou na banku, nebankovní http://www.cap.cz/en/about-us/members/117-encyklopedicky-slovnik-pojmu/1472-item-110 sektor, či jinou finanční společnost se žádostí o úvěr. Jedním z úvěrů jsou hypotéky. Vžitá představa, že hypotéka může být poskytnuta pouze na bydlení, je však mylná – existuje více druhů hypotečních úvěrů, a při jejich využití můžete peníze utratit prakticky za cokoliv.
A co to tedy hypoteční úvěr je? Jedná se o úvěr dlouhodobý, někdy se splatností až 30 či 40 let. Tou hlavní podmínkou schválení hypotečního úvěru je jeho zajištění zástavou jakékoliv nemovitosti. Ta může být vaším majetkem, ale i majetkem jiné, takzvaně třetí osoby.Hypotéka účelová
Jedním druhem hypotéky je účelový úvěr. Ten bývá zpravidla poskytován na již zmíněné bydlení: rekonstrukce nemovitosti, pořízení nové či zánovní nemovitosti, ale může jít třeba i o nutné vybavení domácnosti. Druhý je úvěr neúčelový, který je známý pod názvem americká hypotéka – máte-li dostatečné zajištění, může vám být poskytnut hypoteční úvěr na různé jiné účely, jako například vyplacení exekuce, úhrada jiného dluhu, vklad do podnikání, ale můžete si pořídit třeba i automobil. Účel využití půjčených finančních prostředků není obvykle nutno dokládat, důležité je včas a pravidelně splácet. A proto si předem pečlivě promyslete a propočítejte svoje finanční možnosti a zvažte, zda vaše příjmy budou dlouhodobě opravdu takové, abyste mohli hypotéku bez problémů platit. Nezapomínejte, že se vám hodnota úvěru dosti významně navýší o úroky.
Jak už bylo řečeno, je možné si vypůjčit peněžní prostředky u bank či v nebankovní sféře. Výše úvěru bývá obvykle limitována, a to cca 60 – 80 % aktuální tržní hodnoty zastavené nemovitosti.Pravidelné splácení úvěru
Pokud se vám stane, že u banky se svou žádostí o půjčku neuspějete – pravidla byla totiž v posledních letech velmi zpřísněna, zkuste se obrátit na nebankovní finanční společnost. Ta vám může poskytnout hypoteční úvěr https:/www.ferovahypoteka.cz/hypoteka-hypotecni-uver/i bez doložení příjmů, či s nízkým ziskem, event. ztrátou v daňovém přiznání, anebo toleruje drobnější záznamy v registrech dlužníků.