Hubnutí je bohužel běh na dlouhou trať, a jen málokdo dojde do cíle. Spousta lidí svou cestu za štíhlým tělem vzdá, protože zhubnout není snadné. Je potřeba zdravě jíst, pít dostatek čisté vody a hlavně se hýbat. Jsou lidé kteří hubnou z nadváhy, ale je celá řada lidí, kteří hubnou z velké váhy. Právě obézní lidé mají největší problémy s hubnutím, protože jsou značně limitováni s pohybem. Pokud se do toho ale pustí všemi silami, neměl by na sebe úspěch dlouho nechat čekat.

ženy celulitida

Zejména ženy trápí celulitida. Vyskytuje se nejen na stehnech ale i na lýtkách či dokonce na břiše a na rukou. Je to podkožní tuk, který se nedaří eliminovat. I když by se zdálo že jde o problém obézních lidí, opak je pravdou – celulitidu mají i štíhlé ženy. Je velmi těžké se jí zbavit, a ženy si od ní pomáhají různými zábaly a masážemi. Jednou z cest jak se jí zbavit může být i lymfatický čaj, který pomáhá tělu zbavit se škodlivin. Právě lymfa je zodpovědná za to, v jakém stavu naše tělo je. Takže pokud děláte co můžete ale kila ani celulitida nemizí, může být problém právě tady.

černý čaj

Hubnutí neurychlíte
Existují sice nějaké podpůrné pomůcky díky kterým si můžete pomoc v boji s kily navíc, ale nikdy nečekejte žádné zázraky typu, že do rána budete o kilo lehčí. Tak to nefunguje. Můžete používat třeba proteiny, které jsou při hubnutí velice důležité. Kila půjdou snáz dolů. Není ale dobré brát všechno co vidíte s vidinou že budete hubnout snadno. Pokud se v doplňcích pro fitness nevyznáte, je nejlepší se poradit s nějakým trenérem, kterého byste si stejně měli vzít alespoň do začátků hubnutí, protože vám pomůže správně cvičit a sestaví vám jídelníček na míru. Hubněte i s pomocí podpůrných prostředků, které vám mohou odhalit, proč se vám zatím nepodařilo zhubnout tak jak chcete. Chyba nemusí být ve cvičení ani v jídelníčku, ale úplně někde jinde.