Léto a bazén jsou v podstatě synonyma. Jedno si nelze představit bez druhého. A je rozhodně fakt, že ti, kteří mají svůj vlastní a nemusí spoléhat na veřejná koupaliště, jsou považováni za šťastlivce. Právem, neboť ve volných dnech mají možnost se jít smočit kdykoliv se jim zachce.

Avšak s bazénem jsou spojeny i určité povinnosti, tedy alespoň pokud jej chceme udržet v provozuschopném stavu. Je totiž potřeba se o něj pravidelně, prakticky každodenně starat, aby se udržela kvalita vody.

bazen7

Základem péče o bazén je pak kvalitní filtrace. Tou během provozu neustále prochází voda, přičemž nečistoty, které obsahuje, jsou zachyceny ve filtru. Vyčištěná voda je následně vypuštěna zpět do bazénu.

K tomu, aby vše fungovalo, je však potřeba také hadice k bazénové filtraci. Obvykle se používají dvě, jedna z nich vede vodu do filtračního zařízení a ta druhá ji vede zpět. Jedná se tedy o poměrně nezbytné pomůcky.

Obvykle jsou samozřejmě součástí filtru, takže když si jej koupíme, nemusíme se o ně starat. Víme, že budou přesně pasovat a že budou vhodné pro svůj účel. Co ale dělat v případě, že se jedna z nich porouchá, například se protrhne, a nelze ji opravit? V takovém případě nezbývá, než koupit novou. Kde ji ale sehnat?

bazen8

Nejlepší možností je obrátit se přímo na výrobce oné filtrace. Ti obvykle nabízí základní náhradní díly, a hadice je jedním z nich. Je to sice ta asi nejdražší možnost, ale zase máte jistotu, že bude perfektně pasovat.

Pokud je tato možnost z nějakého důvodu vyloučena, pak nezbývá, než se podívat po obchodech. Největší naději budete mít v těch specializovaných, jako je Mountfield. Najít je však můžete i v obchodech s domácími potřebami a potřebami pro kutily, jako je třeba Baumax. Zde však musíte dát pozor, abyste koupili správný typ.

A v neposlední řadě je tu internet, kde se dá sehnat skutečně vše. Ať už se však rozhodnete jakkoliv, vždy vybírejte pečlivě. Jen tak se nespálíte.