Sekání trávy – zas nám za ten týden vyrostla tráva, musíme ji zkrátit, aby byla zahrada opět jako ze žurnálu. Nachystáme sekačku před trávník, zapojíme prodlužovací šňůru do zásuvky, a jde se na to. Jenže v zápalu práce se šňůra zaplete pod nůž, nevšimneme si toho, a při pojezdu sekačky a zdvihání šňůry ze země se všimneme proseknuté izolace. Ještě horší je případ, kdy se izolace pouze nařízne, a není to na první pohled vidět, tehdy takovou závadu může odhalit až revize elektro https://revize-elektro-revtech.cz/.

přívodní šňůra

Flexka – velice podobné případy přehlédnutí přívodních a prodlužovacích šňůr nastávají u úhlových brusek. Brusný kotouč prořízne izolaci vodičů velmi snadno a takové nářadí bychom pak už vůbec neměli používat. Toto je další důvod, proč si nechat prověřit veškeré elektrické nářadí, přičemž elektrikář jej proměří a odhalí i závady skryté, na první pohled takřka neviditelné.

Prodlužka na koberci – mnoho lidí se domnívá, že snad mohou na přívodních a prodlužovacích kabelech tancovat. Zřejmě se domnívají, že co vodič, to pancéřová izolace, co odolá i tlaku dámského jehlového podpatku. Na koberci v domácnosti se sice netancuje v jehlových podpatcích, ale bohatě postačí, pokud někde prodlužovací kabel zasekneme pod nohou židle nebo stolu, anebo pod skříní, pod parapetem, v okenním rámu a na podobných místech, kde ostrá hrana dřevěného masivu dokoná dílo zkázy. Pak už stačí jen dotek zpocenou dlaní nebo chodidlem, a jste po smrti.

elektrická šňůra

Dětské pokoje – velmi obezřetní byste měli být zejména v dětských pokojích, děti velmi rády skotačí a mohou se připlést tam, kde jim hrozí nebezpečí. Elektrické napájecí kabely si děti mohou obtáčet kolem ruky, hrát si s nimi, a pokud se někde poškodí, je smrtící úraz velmi pravděpodobný. A poškodit izolaci elektrického vodiče je přitom tak jednoduché, může se propálit, naříznout, prokousnout, rozšklebit, prodřít – možností je celá řada a předmětů, které se o to postarají, také.