Pořádek v kuchyni

V dnešní době stoupá zájem mezi lidmi o zdravou výživu a mnoho těchto produktů se prodává ve formě trvanlivých potravin. Jsou to například luštěniny, ořechy, semena ke klíčení, sušené ovoce, mouky, různé extrakty či směsi koření, dochucovadla atd. Když si objednáte větší nákup v některém z takto zaměřených e-shopů, můžete mít doma i větší zásobu, kterou uchováte při pokojové teplotě třeba v kuchyňské lince nebo ve spíži. Chce to však dobře zorganizovat uložení potravin a také je popsat a k tomu výborně poslouží právě sáčky se zipem.

luštěniny v pytlích

Jsou dobře skladné, přizpůsobí se tvaru uloženého obsahu a bez potíží vyplní skladovací prostor. Mohou se přímo popisovat lihovými fixy, nebo polepovat samolepicími štítky. Většina sáčků se zipem je také průhledných, tak mnohdy ani není třeba žádných popisků. Pouze byste si měli poznamenat trvanlivost resp. dobu použitelnosti skladovaných surovin, aby se nezkazily. K tomu však u trvanlivých potravin tak často nedochází, protože je možné před uzavřením sáčku z něho vytlačit přebytečný vzduch, což brání oxidaci.

barevné luštěniny

Pořádek v dětském pokoji

Vaše děti by měly nejen udržovat pořádek v pokoji, ale měly by mít o svých hračkách a dalších předmětech přehled. Sáčky zip v tomto procesu mohou sehrát významnou roli, protože lze do nich ukládat figurky, stavebnice, hrací karty, pexeso, kostky, hrací kuličky, plastelínu, propisky a spoustu jiných drobností, které by se jinak povalovaly někde v krabicích či dózách. Zipové sáčky umožňují i flexibilnější ukládání předmětů v úložném prostoru, vejde se jich víc na jedno místo a hlavně se z nich nikam nic nepoztrácí.

Zipové sáčky můžete naučit své děti používat i pro ukládání svačiny, pokud si ji budou chystat někdy samy, a také pro uchovávání hygienických potřeb, jako je toaletní papír, ubrousky a kapesníky.