Přírodní amfiteátr – divadelní představení se odehrávají na scéně, která byla vybudována již v roce 1949 na pravém břehu řeky Ohře, v malebném údolí s úchvatným výhledem na skalisko, kde se vypíná hradní stavba. Prostor přírodního hlediště a jeviště je přístupný z centra města po železobetonovém obloukovém mostě, který je chráněným technickým unikátem. Některá představení probíhají i pod širým nebem v areálu hradu a na Masarykově náměstí.

hrad loket

Sportovní mítinky – každý rok se o prázdninách pořádá v Lokti nad Ohří motokrosové Mistrovství světa, většinou bývá na přelomu července a srpna a řadí se spolu s okruhy v Valkenswaardu, Lommelu a Matterley Basin k nejlepším světovým kolbištím. Tento loketský je navíc umocněn fantastickým výhledem na okolní krajinu a historické centrum města.

Turistika – doporučujeme ubytovat se v centru na náměstí v penzionu Loket, kde budete moci vnímat zvláštní klima historického klenotu z druhé poloviny dvanáctého století, a pak se vydat na kratší procházku po vyhlídkové trase, odkud spatříte celé město jako na dlani. Zalesněná kopcovitá krajina Slavkovského lesa je velmi působivá za každého ročního období i počasí.

cyklistika

Projížďky na kole – podél řeky Ohře prochází několik značených cyklotras, s nimiž si poradí i menší děti. Doporučujeme zvolit Karlovu stezku směřující podél řeky až do Karlových Varů, s mnoha zastaveními pod Svatošskými skalami, u pramene Horčička a pod archeologickým nalezištěm hradiště v Tašovicích.

Vodácké putování – jestliže máte možnost vypůjčit si polyetylenovou dvoumístnou kánoe, nenechte si ujít tuto jedinečnou zábavu. Ohře je splavná až z Tršnice u Chebu nejkrásnější úsek je právě v těchto místech, mezi Kynšperkem nad Ohří a Stráží nad Ohří. Ubytování je zde možné ve vodáckých kempech, a pokud zvolíte jednodenní trasu, lze za den pohodlně splout až dvacet kilometrů i bez nutnosti přespat pod stanem.