Poslední roky nás provází neskutečné množství diet a různých hubnoucích procesů. Je těžké si mezi nimi vybrat, ten správný směr pro nás a je to celkem logické. Zpohodlněli jsme, doma se už moc nevaří, dnešní mládež to již ani pomalu neumí, protože jednodušší je vzít cokoliv instantního, zalít nejlépe vodou, protože mléko nikdo nekoupil. Otázkou je, zdali tyto úžasné stravovací návyky nebudou jednou velkým hazardem pro naše zdraví. Nebo se jim přizpůsobíme tak moc, že nás pak pořádně zdravý oběd skolí? Můžeme jen polemizovat, ale naštěstí doba ještě není tak zlá. Jen bychom si měli uvědomit, že žádná dieta není určená pro všechny naprosto se stejným výsledkem a to co zabere mojí sousedce, bohužel u mě fungovat nebude. Ono ani tak nejde o to, že by se dílo nezdařilo, ale spíš jak budeme pokračovat dál. Přísný režim skutečně usměrní kila každému, ale jakmile skončí, nemusíme být již tak spokojení a držet se to skutečně nedá věčně. Tudíž individuální plán bude správnou volbou.

talíř

Obezita je civilizační nemoc

V dnešní době je již takový jedinec a to poměrně dost mladý adeptem na invalidní důchod. Ono je pravdou, že si na začátku nikdo neuvědomí, co mu bude hrozit, při nadměrných velikostech. Srdíčko bude oslabené, cukrovka se bude dožadovat svého, tepny ztratí svoji pružnost, vždyť když tělo se nehýbe, tak proč by to musely dělat ony. A výčet nemocí, problémů a dalších i hygienických omezení je poměrně dostatek. Možná chybí odhodlání začít a vydržet. Možná porce jsou neúměrné, protože jen malá porce znamená podráždění žaludku.

tlustý

Tak pro takové borce, co se rozhodli změnit svůj svět a život je tu jednoduchá rada.

Vyzkoušejte – 1x denně. Není to zázračná tobolka, po které kilogramy poletí dolů, ale je skvělá v tom, že vyvolá reakci v mozku a ten vydá pokyn, že to, co máte na talíře je dostatečné množství. A když se naučíte poskládat svoji stravu tak, aby obsahovala nejdůležitější živiny, vitamíny a minerály, pak budete mít jistý úspěch. O to více, když si tento styl vezmete za svůj vlastní. Ke zdravému stravování přidáte dávku pohybu. Stačí začít s pomalou chůzí, přejít v rychlejší krok. Jakmile se uleví, uvidíte sami, jak získáte větší chuť pokračovat a vítězit, tentokrát ovšem trvale, protože se nikdy nebudete chtít vrátit tam, z čeho jste vyšli.