V dnešní době je na trhu široký výběr látek nejrůznějších materiálů a barev. Při výběru na zamýšlený model je potřeba vzít v úvahu složení, strukturu, splývavost a v některých případech velikost vzorů. Pro svoje příjemné vlastnosti patří mezi nejpoužívanější tyto tři tkaniny:

švadlena

bavlněné plátno– výborně přijímá barviva, obvykle se stříhá po niti a díky pevnosti se s ním dobře pracuje – vhodné na sukně, košile, halenky, letní kalhoty, šaty, domácí textil, kabelky, zavinovačky, polštáře, hrací deky apod.
gingham– za méně známým názvem se skrývá dobře známá tkanina – z předem obarvených přízí se tkají vzory kostek a pruhů – vhodná je k šití ve venkovském stylu, jako jsou ubrusy, závěsy či kuchyňské chňapky – zajímavé jsou z ní i dámské šaty a halenky

šití

bavlněný úplet– je jednou z nejpoužívanějších látek – vzdušná a savá – ušít z ní můžeme například topy, trička, letní sukně a pyžama – při šití je nutno lehce natahovat, aby nepopraskaly stehy
Z dalších látek, které jsou vhodné na domácí tvorbu je to určitě bavlněný manšestr, pro svoji pružnost elastan, hedvábí pro mimořádnou krásu a lesk, kašmír pro jemnost a měkkost,brokát, který je vhodný nejen na oděvy, ale i domácí textil, fleece na čepice a mikiny, šifon se hodí nejvíce na společenské šaty.

metr

A trochy fantazie

Pro domácí kreativní tvorbu oděvů je ideálním společníkem krejčovská panna, na které můžete svoje dílo dotvořit. Je vybavena nastavitelným stojanem a jednoduše se s ní manipuluje. V internetovém magazínuse v zajímavém článku dočtete nejen o dalších pomůckách – textilní či kovové galanterii, která vám šití usnadní a přinese i další inspiraci – ale i jejich dodavatelích. Tím ušetříte mnoho času, který lze využít mnohem efektivněji. Pořiďte si všechno potřebné na jednom místě a za příznivou cenu. Po zaplacení objednávky je vybrané zboží dodáváno až do domu. Ulehčete si práci a své kreativní tvoření.