Běh je ten nejpřirozenější pohyb, jaký můžeme mít hned po chůzi. Naše končetiny byly také uměle upraveny proto abychom mohli vyvíjet tento specifický pohyb. Proto je také dobré tento sport pěstovat. Často vidíme kolem sebe někoho běhat. To je způsobeno hlavně popularitou a dostupností běhu. Pokud se na sporty podíváme jako celek tento sport z nich vychází nejlépe. Je nejméně časově náročný, finančně náročný a není těžký na pochopení.

závodnice při startu

Když chceme tento sport provozovat stačí nám prostě běžet. Nemusíme se učit složité techniky nebo způsoby, jak pokládat nohu prostě jen můžeme vyrazit do ulic. Tento sport navíc není vůbec finančně náročný. V letních měsících si vystačíme s kraťasy a tričkem a v zimě s tepláky a mikinou. To není nijak finančně náročné a může je mít každý. Když se podíváme do naší skříně každý z nás tam najde nějaké tepláky nebo kraťasy, které můžeme uplatnit.

Ohledně obuvi se jedná o poněkud náročnější záležitost. Vždycky platila obecná pravidla, že nám stačí jakékoliv tenisky a můžeme vyrazit do ulic. Po několika letech intenzivního zkoumání běhání, různých testů a zranění společnosti dospěly k názoru, že velice záleží na tom, v čem běháme. Dalo by se říct, že se jedná takřka o nejdůležitější část našeho vybavení.

Musíme si tak dávat záležet jaké boty vybereme a jak se v nich cítíme. Budeme je využívat pravidelně pokud vyrazíme do terénu a budeme v nich také cítit každý krok. To při volbě nekvalitní obuvi může mít fatální následky. Ty se samozřejmě neprojeví okamžitě, ale po čase to můžeme odnést bolavými úpony, křečemi nebo únavovými zlomeninami.
prsten na palci

Běh je považován za levný sport, ale často můžeme vidět, že na botách by se nemělo šetřit. Přeci jen se díky své pohodlnosti obuv rozmáhá také do sfér běžných zákazníků, kteří díky pohodlnosti obuv využívají jako prostředek na běžné nošení. Tento sport se v každém případě prolíná našim životem a ať chceme nebo ne už někdy jsme se s ním setkali.