Ať chceme nebo nechceme, kouřové líčení z módy prostě nevychází. Tentokrát se však vrátilo v plné intenzitě a celou zimu bylo vhodné ho vzít kamkoli. Ať už to byly večírky, party, premiéry, divadla, plesy, všude bylo vhodné toto líčení.
•        Správné štětce
Na to, abyste správně mohla vytvořit tak zvané kouřovky, budete potřebovat minimálně dva druhy štětců na oční stíny. Pakliže jste začátečník v líčení, doporučíme vám, abyste měla alespoň čtyři. Někdo samozřejmě upřednostní jiné pomocníky, než jsou štětce, ale kouřové líčení zpravidla bývá nejkrásnější právě vytvořené štětci.
fialové rty
•        Podkladová báze
Pod každé líčení je potřeba nanášet podkladovou bázi. Ať už je to líčení obličeje či mluvíme o líčení očí. Pokud má být výsledek efektní a má vám vydržet, nezapomínejte nikdy na bázi pod oční stíny.
•        Stínování
Jak už bylo řečeno, základem tedy kouřového líčení jsou dobré štětce. Ptáte se proč? Protože kouřové líčení je založeno na tom, že vám jednotlivé stíny přechází plynule do jiných a kromě toho, že se vám takto misí barvy či jejich intenzita, ještě musíte krásně zvýraznit tvar vašeho oka. To znamená, že ve vnějším koutku oka byste měla mít nejtmavší barvy, které plynule budou přecházet v nejsvětlejší až do středu oka. Toho dosáhnete tím, že bude barvy nanášet postupně od nejsvětlejší po nejtmavší správnými štětci, které zajistí, že vaše stíny budu krásně rozetřené do ztracena.
kouřové stíny
•        Linky
Někdo má rád linky, někdo ne, ale co si budeme říkat, k tmavému kouřovému líčení je linka prostě skoro nutností. Ideální je nanášet kajalovou tužku kolem celého oka, přičemž vhodným štětcem ji po nakreslení mírně rozetřít znamená opravdu dokonalé líčení.
•        Celkový vzhled
Je potřeba si uvědomit, že k takto výraznému líčení očí musí být jednak skvěle nalíčený celý obličej. To znamená, že vaše pleť musí být skvěle připravena na nanášení make-upu, který pleť dokonale sjednotí. Lehce zvýraznit rysy je samozřejmě nutností, ale pozor na výrazné tvářenky. V každém případě při velmi intenzivním líčení očí je potřeba zvolit vhodnou rtěnku. Tedy i když jdete na party či na jinou večerní událost, zvažte nejprve všechny přírodní odstíny, které se vám k líčení zdají vhodné a pokud to jen trošku jde, upřednostněte takové odstíny před výraznou rtěnkou. Nezapomínejte samozřejmě také na řasy. Pokud nejste majitelkou krásných a hustých a dlouhých řas, nemějte obavy z řas umělých. K tomuto typu líčení je skoro nutností mít husté, dlouhé a černé řasy a někdy se prostě dá přírodě takhle pomoct.