Pokud se chystáme na dovolenou měli bychom si dát dobrý pozor hned na několik věcí. Dobře si promyslet kam chceme jet a kolik peněz jsme ochotní investovat. Zdá se být jednoduché jít na internet proklikat pár stránek s návrhy na ty nejkrásnější destinace musíme si, ale být jistí, že to není žádný podvod a aby to nebylo předražené. Většina Čechů vyráží do Chorvatska, protože je to podle nich nejlevnější a snad i nejblíž. V dnešní době už kvůli výběru nemusíme chodit do cestovní kanceláře stačí se podívat na internet kde najdeme vše potřebné a můžeme si to i bez problémů objednat. Najdeme tam hezké fotky hotelů, moří, restaurací i to kolik má hotel hvězdiček. Zdání může ale klamat.
Otec s dcerou
Na obrázků vypadá pokoj s balkonem a výhledem na moře moc krásně ale když dorazíme na místo tak se kolikrát nestačíme divit co jsme si to vybrali, a hlavně kolik peněz to stálo a realita je úplně jiná. Samozřejmě můžeme i porovnávat ceny abychom si zbytečně moc nepřiplatili, když nám to může nabídnout stejný hotel za lepší cenu. Hodně lidí volí all inclusive aby se nemuseli starat o stravu a budou ji mít v hotelu zajištěnou. Je jasné že nejen Češi se rádi opalují nebo chodí po túrách, aby poznali krásu jiné země, a tak není čas na vyvařování a je lepší si zajít do nějaké příjemné restaurace.
Mušle v písku
Jsou i zájezdy Last minute které si objednáte na poslední chvíli. Je to dobré řešení, pokud se nemůžete rozhodnout kdy chcete jet nebo abyste se trefili do stejného data dovolené jako má váš partner. Proto hodně lidí volí i tuto možnost a nemusí tak přemýšlet, jestli se něco do doby odjezdu nestane a jak řešit storno dovolené které taky není zrovna jednoduché. Je hodně krásných míst kam můžeme vyrazit na dovolenou a nemusí o být vždy do jiné země. Krásně je i tady u nás v Česku máme si z čeho vybírat, užívat si pohodu a relaxovat u vody a drinků.