Přemýšlíte, které návyky z dob karantény by se daly přetransformovat do vašeho běžného života, teď, když se do něj pomalu, ale jistě, navracíte? Především je potřeba nic neuspěchat a naučit se zase žít v normálním režimu se vším, co k tomu patří.

žena drží kytici

Stejně tak je v tomto čase ideální udělat si malou inventuru svého života, zejména našeho volného času. Měli bychom se zamyslet nad tím, které jeho součásti jsou nám příjemné a chceme je udržet i nadále. Možná při tomto bilancování objevíme i spoustu věcí, které nám za dobu karantény vůbec nechyběly, a ke kterým se již vracet nechceme.
Mnoho z nás možná připustí, že velikou změnou v posledních měsících pro ně byl pobyt doma a snaha zabavit se, s ním spojená. Je to opravdu oříšek, najít si zábavu pro každý den a vyvarovat se pouze nicnedělání nebo sledování televize bez nějakého přesahu.
Za nás je určitě důležité ponechat si některé koníčky v domácnosti i přes letní měsíce, přestože nás pěkné počasí bude lákat spíše k venkovním aktivitám. Je potřeba si obhájit svůj volný čas pro sebe a po večerech si najít klidnou chvilku na nějakou kreativní činnost, u které si odpočineme a zapomeneme na okolní svět.

stříhání květin

  • Malování a kreslení. Ať už máte rádi pouhé vybarvování omalovánek nebo načrtnutých linií pastelkami nebo vodovkami, nebo jste příznivcem většího kreativního vyjádření v podobě volné malby, rozhodně se tohoto koníčku nevzdávejte. Je to výborná pomůcka proti každodennímu stresu.
  • Dekorování a vyrábění. Vaše kreativita nesmí být zapomenuta. Zkuste si během volných večerů hrát s různými materiály, jako jsou třeba sušené květiny, modelíny, papírové modely nebo práce s látkami. Můžete se naučit vyšívat, plést, háčkovat nebo jinak zdobit své oblečení, popřípadě i bytové doplňky. Sušené květiny vám zase pomohou vyzdobit domácnost a díky letnímu počasí pro vás nebude problém je průběžně vytvářet.
  • Vaření a pečení. Jídlo je něco, co bychom určitě neměli vyřadit z naší palety zájmů. Není nutné každý den obědvat v restauraci nebo si objednávat jídlo. Největší radost nám všem jistě udělají pokrmy, do kterých jsme investovali čas a energii.