Bydlení teď není jednoduché téma, když si představíme ceny jak nemovitostí, tak materiálu. Bydlení by podle mého názoru mělo být stoprocentně podle našich představ. Je to místo, kde bychom se měli cítit příjemně. Jak se říká jako doma. Pro mě je představa bydlení taková, že je všude spoustu místa. Aby se tam vešlo všechno a všichni. Představu vysněného domu má každý jinou, ale jedno máme společné všichni, chceme se v něm cítit v bezpečí. A chceme se cítit pohodlně v každé místnosti. Mít přesně takový nábytek jaký bychom si přáli. 

Dům

Nejtěžší je tato otázka podle mého názoru pro mladé lidi, kteří se chtějí osamostatnit a začít žít sami. Protože se zvyšují ceny jak materiálu, tak nemovitostí. Ovšem i v takových situacích jsou různé možnosti. Například mobil house. Toto je pro mladé lidi velmi výhodná koupě, zvláště z toho důvodu, že jsou to domy dělané právě pro takové lidi. Je to skvělé řešení. Tyto domy nejsou moc velké, neplatíte tedy za místo, které v mladém věku nevyužijete. Je to velmi elegantní řešení, pakliže se chcete již osamostatnit, ale nemůžete si dovolit vlastní byt nebo rovnou dům.  

Ovšem v případě nedostatku finančních možností se dají zařídit všelijaké půjčky a některé Vás ani nemusí sedřít z kůže. Standartně fungují tak, že po Vás banka bude chtít alespoň nějaký základní obnos peněz. Dále pak platíte měsíčně určitou splátku a postupně tak celý dluh splatíte.  

Dům 2

Samozřejmě je nejlepší mít dům bez hypotéky. Ale kdo to v dnešní době dokáže, že? Není to jednoduché, ale jsou to rozumně uložené finance, když zvážíte, že v tomto domě budete bydlet celý život, vychovávat v něm svoje děti, strávíte v něm ty nejhezčí okamžiky Vašeho života. Já myslím, že to stojí za to. No a co Vy? Jak jste na tom s bydlením? Je to pro Vás podstatné nebo se zaměřujete na pro Vás důležitější věci?