Říká se, že každý máme svého strážního anděla, ale občas se stane, že si náš anděl vezme dovolenou a nám se stane nějaký úraz. Někdy je to naší nešikovností, zbrklostí a pak si můžeme leda tak nadávat a zpytovat svědomí. Někdy ale přijdeme k úrazu díky tomu, že někdo neudělal svou práci dobře, něco odflákl, neudělal tak jak měl. Každý by měl nést zodpovědnost za své činy a své chyby, a proto stane-li se vám úraz ne vlastním zaviněním, měli byste vždy žádat odškodné.

kostra

Odškodné vám zaplatí pojišťovna, ale také viník toho, že se vám stal úraz. Může to být majitel chodníku, který zapomněl v zimě chodník posypat proti uklouznutí. Nebo stavební firma, která nezabezpečila stavbu a vám spadlo něco z opravovaného domu na hlavu. Nebo klidně i Magistrát, pokud vás praští v městském parku spadlá větev ze stromu. Zkrátka za všechno kolem nás má někdo zodpovědnost a bylo by nerozumné nechtít po něm náhradu za náš úraz, bolestné či odškodné.

rentgen

Odškodné vám vypočítá pojišťovna, ale bude ji zajímat jen samotný úraz a může se lehce stát, že vám nezapočítá do odškodného vše, na co máte nárok. Donutil vás úraz zůstat nějaký čas na nemocenské? Pak jste přišli o část svých běžných příjmů! Platili jste si rehabilitace nebo lázně? Snížilo se vaše společenské uplatnění, protože po úraze máte trvalé následky? Máte-li pocit, že vás pojišťovna neodškodnila řádně a v plné výši, měli byste kontaktovat poradnu na odškodění, která má své vlastní posudkové lékaře a právníky a nezávisle váš případ prozkoumá. Výhodou těchto poraden je, že neplatíte nic předem, ale až z vymožené částky zaplatíte poradně přiměřenou odměnu. Nesmiřte se s odškodným, které vám plně nenahradí finanční ztráty, které vám díky úrazu vznikly, nebo díky trvalým následkům ještě vzniknou. Nechat vše zkontrolovat odborníky z poradny pro odškodnění nemusí být na škodu.