IT

Vždycky jsem měla ráda informační technologie. A naše informační technologie pro mě byla velká záhadná a bavila mě moc. Už od malička jsem se věnovala vědě a informační technologii. A vy se ptáte, jak jsem se mohla věnovat technologii. Vědět a znát, když jsem byla malé dítě. A odpověď je velmi jednoduchá, protože moc mě to bavilo. Bavilo mě listovat knihami a nejvíce jsem měla ráda nějaké hlavolamy a přírodu. Taky mě bavili různé vědecké a technické knihy. Měla jsem taky ráda dětské knihy. Byly to dětské knihy o informační technologii. A bylo jich opravdu mnoho. Měla jsem to štěstí, že v době, kdy jsem byla dítě, tak bylo mnoho vědeckých a technologických knih. Myslím tím vědecké knihy pro děti. Byla jsem z toho nadšená. A jak všechny děti chtěli na Vánoce hračky, já jsem chtěla vždycky knihy o technologii a počítači. Taky jsem dostala nějaké pohádky pro děti, ale víc jsem byla nadšená z encyklopedie. Pamatujete si na svojí první encyklopedii? Já ano, byla to encyklopedie o zvířátkách na farmě.

Technologie je všude.

Sice je to hodně dětské, ale moc mě to bavilo. Bavilo mě, když jsem se mohla dívat na obrázky. Nejvíce mě zaujala farmářská zvířata. V té době se mi sice vše znala, ale bavilo mě číst o jejich životě. Nyní jsem dospělá a bydlím na vesnici, mám stále doma vědecké knihy. Nicméně vědecké a technologické knihy už nemám jenom o zvířatech. Mám tady vědecké knihy taky houbách a taky o přírodě.

Informace o všem mě baví.

Nechybí ani informační technologie. Jsem totiž vášnivá houbařka. A proto potřebuji vědecké knihy o houbách.  Moc se v houbách nevyznám, ale knihy mi moc pomáhají. Díky knize, znám mnoho druhů hub a máme je taky moc rádi. Můj malý syn rád sbírá houby. A jsem za to velmi ráda. Právě se sběrem hub si uděláme taky krásnou procházku lesem. Mám moc ráda procházky lesem. Je tam mnoho rostlin, a právě doma mám taky atlas rostlin, což je taky blízko k přírodě a občas i informační technologii. Počítač je totiž taky můj velký koníček. A právě díky encyklopedii o květinách, počítačích znám taky mnoho druhů rostlin. Taky doma chováme včely. To je taky tak fajn.