K tomu, abyste bydleli pod vlastní střechou, stačí opravdu jen málo. A zdaleka k tomu nepotřebujete tolik peněz, jak to na první pohled vypadá. Jestliže se spokojíte s menším obytným prostorem v podobě nového mobilního domu, můžete bydlet již za několik málo měsíců. A jisté je, že se vám to po finanční stránce rozhodně vyplatí! No jen si představte, kolik peněz byste vydali za pořízení nového zděného domu s pevnými základy. A nezapomeňte si spočítat i to, o kolik peněz vás každý měsíc připraví nájem. Pokud se rozhodnete pro bydlení v mobilním domě, můžete si vlastní bydlení pořídit již za zlomek takové sumy. A namísto toho, abyste zbytečně vyhazovali peníze oknem za nájem, budete bydlet ve vlastním domě.

rozpočet

Každý, kdo musí sdílet prostor pro život s někým, s kým by raději nežil, moc dobře ví, jaké je to bohatství bydlet pod vlastní střechou a mezi čtyřmi stěnami jen s lidmi, o které doma opravdu stojíte. Když si pořídíte své vlastní, byť menší bydlení, vyhnete se tak spoustě zbytečných problémů a svárů, které provází společný život mladého páru s rodiči jednoho z nich anebo život hromady přátel v jednom podnájmu.

puzzle

Navíc, vlastní bydlení si budete moci zařídit plně podle vašich vlastních představ, což je další velká odlišnost ve srovnání se životem v podnájmu. Nikdo vám tak nebude diktovat, zda si smíte na stěny připevnit obrázky, zda smíte vymalovat anebo vyměnit kuchyňskou linku. Nadto všechny investice, které ve vlastním domě provedete, vám už zůstanou. Své vlastní peníze tak plně zhodnotíte.
Mobilní dům si můžete pořídit zcela nový, anebo i použitý. Můžete ho využít jako plnohodnotné celoroční bydlení, stejně tak jako sezónní rekreační objekt. A nejlepší na tom je, že si jej můžete nechat dovézt kamkoli vás napadne – tedy všude tam, kde budete mít alespoň kousek vlastního místa k umístění takového objektu.