Cestování na dovolenou s dítětem mnoho rodičů považuje za trest, který musí minimálně jednou ročně podniknout. Pokud jezdíváte pouze na chatu na Šumavě, máte to ještě docela dobré, ale jezdíte-li rádi k moři, jistě moc dobře víte, že se nejedná o procházku růžovým sadem. Nejblíže je pro našince moře v Chorvatsku a ani to není kdovíjak blízko. Abyste celou dobu nemuseli poslouchat dětský pláč nebo trpět při zlobení vašeho znuděného potomka, určitě byste se měli řídit dobrý radami, které vám jízdu alespoň trochu zpříjemní.

interirér

  • Dobrý plán je základ. Ještě před tím, než vůbec strčíte klíčky do zapalování, byste měli vědět, kudy přesně pojedete. Není nic horšího než zabloudit někde v horní dolní, a ještě k tomu v nočních hodinách, kdy se není prakticky koho zeptat. Určitě byste měli zvážit nákup satelitní navigace, případně si stáhnout vhodnou aplikaci do mobilu. Takto nejenže snadněji udržíte správný směr, ale pomůže vám to vyhnout se i případným nepříjemnostem jako jsou dopravní zácpy.
  • Technika vám může pomoci i se zabavením dítěte. To se na zadním sedadle většinou nudí, jelikož sledování okolí dálnice nepatří mezi kratochvíle, které by zabavily dospělého člověk, natož pak malé dítko. Proto byste mu měli pustit na notebooku film, který má rádo nebo nějakou hru. Když si dítě bude hrát nebo se zabaví sledováním filmu, nebude mít čas ani náladu zlobit.

mapa

  • Při delších trasách je více než vhodná dělat pravidelné zastávky. Nejen vy, ale i váš potomek je po několika hodinách v autě celý rozlámaný. Zastavit na pár minut na odpočívadle může být velice povzbuzující. Na chvilku se projít nebo se trochu rozcvičit je rozhodně prospěšné. Díky tomu naberete vy i vaše dítě síly a elán na zdolání dalších kilometrů. Pokud takto budete zastavovat pravidelně, měla by cesta probíhat v daleko příjemnější atmosféře a bez větších nepříjemností.