Už dlouho se na nás valí ze všech stran nářky, jak jsou na tom finančně špatně naši důchodci. Jak tito mají příliš malé penze, se kterými často jenom s největšími obtížemi živoří a někdy jsou skutečně v zoufalé situaci. Stejně tak potom dostáváme i informace o tom, jak špatně se kolikrát vede i dalším lidem, zejména těm na dávkách, jak svou ekonomickou situaci nezvládá řádově každý desátý z nás. Ale ani zdaleka tak často neslýcháme, pokud vůbec slýcháme, o tom, jak špatně se někdy vede soukromým podnikatelům.

stará mince

Soukromí podnikatelé jsou prostě ponecháni stranou, problémy, které tito někdy po ekonomické a finanční stránce mají, se v médiích moc nerozebírají a nevěnuje se jim v naší společnosti příliš prostoru. Ale to neznamená, že by soukromníci problémy neměli. Mívají je, a to i skutečně často.

Nejednou se stane, že ani ty nejlepší podnikatelské záměry nevyjdou a nepřinesou žádoucí zisk. A nejednou se tak i podnikatelé ocitají v hodně složité situaci, která už je pro ně i dočasně nezvladatelná. Jenže je pochopitelné, že se nějak zvládnout musí. Když jsou někde problémy, není možné se tvářit, jako by tyto nebyly. Protože málo peněz se neutají. Takový nedostatek se podepisuje jak na podnikatelích samotných, tak i na stavu jejich firem.

hromádka mincí

A kde se berou peníze, které podnikatelé někdy nemají, ale potřebují? Přece se půjčují. Někdy od bank, když jsou tyto ochotné pomoci, a někdy od nebankovního sektoru, když žádosti o bankovní půjčky nevyjdou. A často je tu nejlepším pomocníkem a přítelem podnikatele hypotéka bez doložení příjmu Nebankovní hypotéky, která se získává jednodušeji, pohodlněji a rychleji než bankovní půjčky.

U nebankovní hypotéky přece stačí jenom dát záruku splácení, kterou je zástava nemovitosti. A když se tak stane, dají se tu získat peníze pro podnikatelské účely bez sebemenších potíží.