Když se stěhujete na nové místo, pociťujete nadšení, ale i starosti, strach, a to vše někdy můžou doprovázet nervy ze zmatků. Stěhování je totiž především o dobré organizaci, a schopnosti vědět, jak si vše správně připravit. Jak zvládnout stěhování krok za krokem?

Nejprve si připravte půdu

Než začnete balit a vyhazovat, nejprve si dobře připravte místo, kam se hodláte stěhovat. Pokud kupujete dům, či byt po předchozím majiteli, ujistěte se, že v den stěhování bude vše v naprostém pořádku. Ukliďte, vymalujte, a vše opravte s předstihem, protože řešit tyto nepříjemnosti s rukama plnýma krabic je mnohem náročnější.

krabice s klíčem

Předem si sežeňte pomoc

Najměte si dobrou a spolehlivou firmu, která vám se vším pomůže. Nejde jen o převoz věcí z bodu A do bodu B. Solidní stěhovací firmy nabízejí vždy něco navíc, zkrátka komfort, který se vám bude hodit. Pokud si nejste jistí, zkuste se obrátit na admina Stehovani-mamut, který vám poradí, a se vším pomůže.

Nyní můžete začít s balením

Nejprve balte věci, které používáte nejméně. Věci osobní potřeby, květiny, a oblečení, nechejte na konec. Stěhování je rovněž úžasnou příležitostí udělat si ve věcech pořádek. Nyní se zbavte všeho, co nepotřebujete. Spoustu věcí můžete prodat, a získat tak nějakou tu korunu navíc. Ostatní věci rovnou vyhoďte, protože v novém domově není na staré věci místo, a jen byste si tím kazili ten úžasný pocit z nového prostředí. Vše zabalte tak, aby se to při stěhování nerozbilo.

otevřený kufr

Nábytek nový, nebo starý?

Jistě si některý nábytek budete brát s sebou, ale pak se najdou kousky, u kterých nebudete vědět, zda je raději nevyměnit za nové. Pokud si nejste jistí, prostě vsaďte na svůj instinkt, a pořiďte nové. Nejvíc totiž člověk lituje toho, co neudělal.

Den stěhování

V den stěhování už musí být vše nachystané, krabice pečlivě popsané, abyste se později vyhnuli zmatkům při vybalování. Pokud si to chcete ještě trošku ulehčit, pozvěte do svého nového domova přátele, a uspořádejte vybalovací party. Objednejte dobré jídlo, pití a užijte si toho, že na to nejste sami.