Chlorová chemie dlouhodobě kraluje žebříčku nejoblíbenějších přípravků pro údržbu bazénové vody. Není to žádným překvapením, neboť přípravky na bázi aktivního chlóru jsou velmi spolehlivé, účinné a stabilní. Chlór je zkrátka silným oxidačním činidlem, které vás v boji s nežádoucím organickým znečištěním vody nikdy nezklame.

můstek

Organické znečištění bazénové vody tvoří především mikroorganismy v podobě sinic a řas. Jejich typickou vlastností je, že se ve vodě vašeho bazénu mohou objevit ze dne na den naprosto odkudkoli, a nadto se dokážou velice rychle množit. Několik málo dní nepozornosti stačí k tomu, aby se váš bazén proměnil v odpudivou zelenou stoku – vždyť takové překvapení čeká ročně na mnoho majitelů zahradních bazénů, kteří si odskočili na víkend pryč. Aby se něco podobného nestalo i vám, tak je nezbytné, abyste ve své bazénové vodě udržovali optimální koncentraci aktivní látky v podobě chlóru, která nedá mikroorganismům žádnou šanci.

Chlorace vody v bazénu není nic složitého, když máte po ruce širokou škálu výrobků chlorové bazénové chemie https://www.chlorito.cz/chlorova-chemie od těch tekutých, například v podobě chlornanu sodného, přes sypké granulované přípravky, až po tablety velice pohodlné na použití. Na trhu jsou dokonce i tablety, které zastanou hned několik nezbytných funkcí najednou, takže nejenže vodu desinfikují, ale rovněž udržují optimální hodnotu pH, shlukují drobné částečky a brání vzniku inkrustací. Je tedy jasné, že každý si mezi těmito přípravky snadno vybere ty pravé.

kruh

K tomu, abyste věděli, jaký přípravek máte aktuálně použít, je nezbytné, abyste pravidelně sledovali koncentraci aktivního chlóru v bazénové vodě s pomocí speciálních testerů. Díky nim se dozvíte, zda máte koncentraci chlóru skokově zvýšit, třeba s pomocí přípravku chlor šok, anebo ji máte naopak rychle snížit pomocí přípravku chlor stop. Jak přebytek, tak nedostatek chlóru může škodit, proto je nezbytné sledovat jeho hodnoty v bazénové vodě.