Každý, kdo má doma zahradní anebo jiný typ bazénu moc dobře ví, že o vodu v nádrži je nezbytné pravidelně a svědomitě pečovat. V opačném případě se jiskřivá vodní hladina rychle změní v nevábnou zelenou polévku, kterou vám nezbude než vypustit do kanálu.

cachtání

A to by byla věčná škoda, minimálně už proto, kolik peněz stojí napuštění plné nádrže ke koupání. Proto není divu, že vlastníci bazénů dělají, co mohou, aby vodu udrželi v optimální kondici, a to dokonce i přes zimu. Zazimování bazénu je totiž velice chytrý a efektivní způsob, jak si zachovat plnou nádrž v dobrém stavu až do příští sezóny, a tak ušetřit za napouštění. A nepotřebujete k tomu nic víc, než speciální přípravek – zazimovač. Ovšem pokud jde o bazénovou chemii, tak její škála je opravdu pestrá a široká, takže ať už potřebujete zajistit cokoli, jistě pro to najdete ten pravý chemický přípravek.

Většina nezasvěcených lidí žije v mylné představě, že vodu v bazénu stačí pravidelně desinfikovat, a tím její údržba končí. Ano, pravidelná desinfekce v podobě silného oxidačního činidla je opravdu velice důležitá, a proto by si měl každý majitel bazénu zvolit spolehlivé přípravky chlorové, bromové či kyslíkové chemie, které mu budou nejvíce vyhovovat, a měl by je pravidelně využívat. Nicméně pravda je, že pouhá desinfekce k dokonalé kvalitě vody zdaleka nestačí.

dítě ve vodě

Vždyť už samotnou koncentraci aktivní látky je potřeba pravidelně sledovat, a rovněž je nezbytná i optimální hodnota pH, kterou také zjistíme s pomocí testerů.
Nicméně různých problémů se může vyskytnout mnohem více, a to nejen, když je oxidačního činidla málo, ale také, když je ho až příliš. Anebo když je voda příliš tvrdá. A to stále nemluvíme o situaci, kdy se v nádrži objeví obávaný mléčný zákal, se kterým si efektivně poradí jedině vločkovač a shlukovač.
A tím výčet možných potíží stále nekončí. Takže jak je vidět, bez kvalitní bazénové chemiese žádný majitel bazénu neobejde.