Internet je velký pán, který nám často zvládne určit naši náladu. Můžeme se cítit špatně, dobře, vesele, motivovaně, vše závisí jen na tom, co nám denně internet předává za informace a koho sledujeme my sami. Pokud jste na internetu čistě kvůli získání motivace, musíte sledovat ty správné lidi. Jaké? Kde? To všechno jsou zbytečné otázky. Stačí chvíli hledat, stačí k tomu jedno slovo a na toto slovo najdete mnoho lidí na všech sociálních sítích. Tím slovem je obyčejná „motivace“.
 nápis na mobilu
Youtube
Videa vám předávají přesný obraz toho, jak někdo žije, stravuje se či se obléká. Přestože je mnoho videí dosti nahraných a běžnému životu se tolik nepodobají, můžete se zde naučit něčemu novému. A navíc ne každé video je nahrané. Existují lidé, kteří opravdu žijí produktivně a zdravě. Mezi českými dostatečně motivačními Youtubery můžete najít například Markétu Frank, MOMU, nebo také Petru Elbovou.
 
Instagram
Fotografie zdravých jídel, z fitka, nebo při práci. Místo toho, abyste se nechali negativně ovlivňovat perfektním životem a feedem, můžete je využít ve svůj prospěch a motivovat se k práci. Takový život totiž vy sami můžete žít, stačí k tomu jen trochu vaší energie, která se bude neustále zvyšovat díky pocitu zadostiučinení. Není třeba sledovat perfektní vyphotoshopované dívky stačí k tomu přirozené instagramové influencerky či influenceři, kteří vám předají nové informace skrze své příspěvky. Mezi ně patří například Matt Dawela, opět dívky, které se věnují i Youtube, Jusuf, Teri Hodanová, ale i další.
 projektor promítačky
Blog
Psaní článků je jedním ze způsobů, jak lidem předat i nějaké praktické rady, které se mu budou hodit. Ať už se jedná například o time-management, nebo něco úplně jiného, k textu se vždy můžete vrátit a během chvíle si najít vše, co potřebujete. Fotografie a upravený web vás navíc donutí si článek opravdu přečíst. Jednou z blogerek, která se věnuje několika tématům a s blogem je velice úspěšná, je Hanka z webu Na nomádské stezce.