IT

Pokud už máte tiskárnu doma, určitě víte, že aby něco vytvořila, potřebuje nejprve dostat navrhnutý model. Bez něj nic nevytvoří. Aplikace, které uvedeme v tomto článku, jsou všechny ke stažení zdarma a přitom stále patří mezi to nejlepší. Jedná se o Android aplikace s těmito názvy: Threeding, Tinkerplay, 123D Sculpt a Thingiverse.
 3D tiskárna s šachovým pozadím
Threeding
Nemluví se o ní přímo jako o aplikaci pro 3D tisk. Je to spíš místo, kde se kupují či stahují všemožné 3D modely. Můžete zde také prodat svůj navržený model, který nahrajete a doplníte o popis s cenou. Peníze dostanete podle počtu stažení modelu.
 
Tinkerplay
Produkt společnosti Autodesk. Vhodný je i pro technicky špatně nadané jedince. Máte více možností na výběr. Buď kombinujete díly ze všech modelů podle vaší fantazie, nebo zvolíte některý z modelů, který dáte dohromady z dopředu připravených součástek. Všechny díly mají vysokou kompatibilitu, takže by měli do sebe pasovat. Navíc můžete svému výtvoru vybrat vhodné pozadí a ukázat ho na sociálních sítích. V posledních krocích už jen volíte barvy, typ povrchu a vhodnou pózu.
 červený 3D výrobek
123 D Sculpt
Tato aplikace má velké možnosti pro tvorbu 3D modelů. Zde se dá tvořit model do vysokých detailů. Můžete své modely vyřezávat nebo běžným způsobem modelovat. Vyřezávání je doporučeno pro začátečníky a modelování pro uživatele co už mají zkušenosti. Vymodelované výtvory je možno stínovat podle světla nebo jim zvolit barvu. Jediné co je limitující, je nutnost vlastnit tablet, který nemá malý displej.
 
Thingiverse
Slouží jako klub pro všechny 3D tiskaře. Najdete zde spoustu rad na problémy, postřehy, tipy, modely a zkušenosti. Všechny modely nahrané do Thingiverse můžete ohodnotit. Vyhledáte jak novinky, tak i nejlepší výtvory podle systému třídění. Abyste mohli aplikaci využívat je nezbytností zřídit si u Thingiverse něco jako profil (tedy registraci).