Sprchový kout hodně lidí vnímá jako jediné řešení, které se dokonale hodí jen a pouze pro malé koupelny. Pravdou je, že bude vypadat krásně a fungovat skvěle také v prostorných bytech a domech. Jestli nemáte rádi vanu, nemusíte se na ni omezovat jen proto, že máte k dispozici velkou koupelnu. Podívejme se, proč je sprcha ideálním řešením pro všechny bez rozdílu.

Koupelna sprchový kout

Existuje nespočet tvarů!

V dnešní době existuje obrovské množství řešení, ze kterých můžete vybírat. Už dávno se nemusíte omezovat jen na roh místnosti. Výjimečné totiž není ani umístění do prostoru. Designéři interiéru obvykle volí půdorys do čtverce, obdélníku, částečného kruhu anebo úplného kruhu v případě volného prostoru. Jestli chcete mít k dispozici něco skutečně originálního, můžete zvolit i řešení na míru, protože tato část vašeho domova může mít skutečně jakoukoli podobu.

 

Největší výhoda: bezbariérový přístup

Sprchové kouty jsou velmi pohodlné i pro lidi, kteří mají problémy s pohybem. Jestli plánujete rekonstrukci v pokročilejším věku, myslete na kout bez vaničky s odvodem vody prostřednictvím vpusti, odtoku nebo žlabu. Nenechte se mýlit, tyto varianty jsou vhodné i pro malé místnosti a nevyžadují složitou údržbu, což je také velkou výhodou.

 

Jestli chcete mít klasickou vaničku a zároveň bezbariérový přístup, není to dnes žádný problém. Existují varianty se zapuštěním, kdy je vanička v rovině s podlahou. I toto řešení je možností pro všechny velikosti. Nenechte se proto mýlit, protože koupání může být pohodlné a stylové zároveň, ať máte k dispozici jakýkoli prostor.

Koupelna sprcha pračka

Příjemné chvíle ve dvou

Do vany se obvykle nevejdete ve dvou. Kout má v tomto ohledu další výhodu, protože si můžete pořídit i větší modely o velikosti 150×90 cm nebo 160×100 cm, kam se pohodlně vejdete i s partnerem. A až budete po dlouhém dni koupat děti, přijde vám extra místo vhod. Uvidíte, že se budete cítit skvěle, pohodlně a výsledek bude vždy vypadat podle vás, protože máte k dispozici nespočet designů.