Hypotéka bez registru nebo doložení příjmů, rychlé spotřebitelské úvěry s nulovým úrokem…skoro to vypadá, že benevolentnost některých nebankovních společností nezná mezí. Cílí právě na rizikové žadatele, kterým banky odmítají půjčit. Na vině, proč tomu tak je, může být mnoho faktorů. Od nízkého příjmů, přes příliš mnoho dalších závazků, až třeba právě po negativní záznam v některém z českých registrů dlužníků. Banky však postupují v mezích zákona a také se řídí nařízením České národní banky, která stanovuje, za jakých podmínek může být žadateli úvěr schválen. Je to pochopitelné vzhledem k okolnostem, které v současnosti povoluje insolvenční zákon. V loňském roce se v osobním bankrotu ocitlo přes 100 000 dlužníků. Není se tedy čemu divit, že podmínky pro získání bankovního úvěru se neustále zpřísňují. Ještě je tu ale nebankovní sektor, který na tzv. rizikové žadatele pohlíží přeci jenom jinak. Je jen otázkou, zda je jejich postup skutečně správný.

Počítání financí

Mnoho lidí se nebankovnímu sektoru vyhýbá obloukem a považuje ho až za poslední možnost pro uzavření úvěrové smlouvy. Jenže pojďme se vžít do situace, kdy vám skutečně příliš mnoho možností kde si půjčit, nezbývá. Zároveň jste ale v tíživé finanční situaci a chcete jí nějakým způsobem řešit. Samozřejmě, že jako nejsnadnější řešení vás napadne právě nebankovní půjčka. Když i internet nás každý den zavaluje nabídkami od nebankovních společností na „výhodné“ úvěry.

Úvěrová smlouva

Nejenom spotřebitelské úvěry, ale i americké hypotéky nám dnes mohou nebankovní společnosti nabídnout bez doložení příjmů. Dokonce nás nebudou prověřovat ani v registru dlužníků. Stačí podepsat smlouvu, upsat svou nemovitost a odnést si nemalý obnos v hotovosti. Zní to skoro až pohádkově, tak proč se nad těmito úvěry pořád vznáší jedno malé slůvko „ale“? Stále se bude jednat o kontroverzní společnosti, které budou primárně těžit z lidské naivity a bezmoci.