Napříč druhy i rasami, v přírodě najdeme vzájemnou sympatii a lásku u spousty rozličných zvířat. Mají rádi společnost jeden druhého a nezáleží na tom, že jsou jiní. Známe případy zvířátek z jedné farmy, které si k sobě nalezly cestu skrze velké plochy výběhu, které měly k životu vymezené. Někdy se stává, že matka při porodu zemře a novorozenec je rázem vystaven kruté realitě života, nezřídka kdy přímo v ohrožení života. Jenže příroda si s tím umí poradit a vždy se najde matka, i jiného živočišného druhu, která se s láskou a neskonalou péčí o malého sirotka postará, nakojí a vlastním tělem jej bude chránit a seznamovat s životem.

domácí mazlíčci

Něco takového se musí vidět a zažít. Takové lásky jsou schopny různé druhy zvířátek a nezáleží na věku, velikosti a způsobu života. Někdy se sice můžeme o jejich vzájemnou náklonnost trošku bát, ale pokud budeme trpěliví, dočkáme se krásných chvilek prvotního sbližování, očuchávání, okoukávání, a nakonec vzájemného olizování, které zpečetí vzájemné sympatie. Rádi se vzájemně podělí i o misku plnou dobrůtek, co jim páníček nachystá. Takové krásné vztahy většinou trvají po celý jejich život a většinou je pravidlem, že spolu sdílí i společný pelíšek, kde v blízkém kontaktu usínají a ráno se probouzejí.

kocourek s pejskem

V našich domácnostech bývají nejbližšími kamarády z různých říší zvířat pejsci a kočičky, nezáleží na pohlaví. Rádi se na ně koukáme, natáčíme, jak si hrají, nebo si pořizujeme jejich fotografie. Zvířátka si vzájemně svou lásku projevují i vzájemným čištěním kožíšku, tedy olizováním, většinou v oblasti hlavičky nebo oušek. Zavírají přitom oči a dělá jim to dobře. A vůbec jim nevadí, že z kožíšku do kožíšku sem tam přeskočí nějaká ta bleška.

zvířecí kamarádi

Jen málokdy můžeme spatřit něco tak krásného, tak nádherný projev vzájemného porozumění a sympatií jako u těch němých tváří, které nikdy nic nepředstírají, nehrají, prostě se chovají tak, jak je jim přirozené a vlastní. Jejich projevy se dají připodobnit k chování malých dětí v kolektivu. Jsou přirozené a když mají potřebu někoho obejmout z lásky, udělají to. Zvířátka mají pacičky, které dokáží a dělají totéž.

 

Jen je potřeba se dobře dívat a vidět. Myšlenky nám totiž často utíkají jiným směrem, než bychom si vždy přáli, a proto spoustu krásných věcí a situací mimoděk nevnímáme. Koukejte se na Vaše mazlíčky, jak se chovají, co vyvádějí za lumpárny nebo si jen tak krásně hrají, olizují se a usínají v láskyplném objetí. Nemají totiž to štěstí být tu s námi tak dlouho jako my lidé, proto se snažte si s nimi užívat každý nový den.